piątek, 5 marca 2010

Wanted - Wanted


Witajcie
Dziś pozwolę sobie odświeżyć ten temat który na blogu Polskie Reggae premierę miał 22 marca 2008 roku.Nagranie się nie zmieniło dla tego ci co już je pobrali z tej strony,robić tego nie muszą.Jedyne co jest powodem odświeżania tematu to nowy tekst o zespole do którego przeczytania zapraszam.Wanted Zespół działający na początku lat 90 w Świdniku.Sławomir Gołaszewski tak pisał o zespole."Gdyby istniał rzeczywisty ranking dla muzyki reggae,zespół Wanted na pewno mógłby doń wpisać większość nagrań ze swojej autorskiej kasety.Jest to tak inne od tego,do czego przyzwyczaiła nas poprzednia generacja naszych twórców reggae,a zarazem klasyczne w swej formie."Pod koniec 1992r wokalistka Jaya wyjechała do Francji,a zespół rozpadł się. Dyskografia: Wanted(Fala,1992)


"WANTED grupa z Lublina.
...Z tekstu z oficjalnej kasety wydanej w 1992 roku przez firmę Fala: „… Zespół „Wanted” istnieje 5 lat. Gra prawdziwe roots reggae bez narkotyków i dorabiania sztucznych idei…”

Zespół Wanted powstał prawdopodobnie w 1988 r. a zakończył działalność w 1992 r. po wyjeździe wokalistki Jahya-i do Francji. Trzon zespołu tworzyła „Jahya” czyli J. Pielak (voc), „Mat” M. Albiński (git.) oraz „Menago” S. Kłysz (keyb.) sekcja rytmiczna oraz dęta zmieniała się dość często. Zespół działał na terenie Lublina i tam koncertował. Próby odbywały się w mieszkaniu prywatnym gitarzysty Mata. Szczytowy okres działalności przypada na lata 91/92. Wtedy to, oprócz normalnej działalności koncertowej zespól nagrał najpierw w lutym 1992 w nie istniejącym już klubie i studiu nagrań „Orbita” część materiału na kasetę. Oprócz J. Pielak (voc), Mat M. Albiński (git.) oraz S. Kłysz (keyb.) w nagraniu uczestniczyli: „Pinokio” P. Janusz (perc.), K. Kawecki (git.b.) oraz sekcja dęta - P. Maciąg i „Puzon” Rafał. Druga część materiału została nagrana w studiu „Fala” w dn. 26-27 lipca 1992 z udziałem J. Radziejewskiego (git.b.), Smoka (perc.) J. Wojcika, K. Grabowskiego (keyb.), M. Kuzioły i Jerrego (bębny i przeszkadzajki). Obie części materiału po połączeniu i zreamsterowaniu wydano na kasecie „Wanated – Wanted” (Fala nr 118) w roku 1992.

Zawartość „Wanated – Wanted” (Fala nr 118)
· 01 Hienas Jackals
· 02 Shauri Ya Murungu
· 03 Yambu
· 04 Molo
· 05 I And I Ya Man
· 06 Mighty
· 07 Come On Baas
· 08 Dont Take Ubaya
· 09 Brother
..."
A tu macie nagrania do których pobierania i sluchania zapraszam.
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/Wanted/Wanted
i jeszcze raz to samo:
http://www.4shared.com/rar/5LCgwm71/Wanted_-_1992_-_Wanted__wwwpol.html