piątek, 29 maja 2009

Lemon Grass

Przed Wami ciechanowski Lemon Grass. Zespół jest autorem najkrótszej chyba na polskiej scenie reggae, bo zawierającej jedynie dwa utwory EP-ki pod tajemniczym tytułem "Łibiłobaj". Na szczęście jej krótki czas trwania nie idzie w parze z formą i treścią, która jest świeża i ciekawa - zarówno refleksyjny "Co sen", jak i optymistyczny "Spacer" wywarły na mnie bardzo duże wrażenie. Formacja zdobywa coraz większą popularność wśród słuchaczy i zarówno jej myspace, jak i grane przez nią koncerty cieszą się rosnącym zainteresowaniem. "W momencie jak Dominik zaczął grać na skrzypcach, można było ogłuchnąć od pisku dziewczyn z tłumu" - relacjonuje występ grupy na płockich Juwenaliach 17 maja jeden z forumowiczów forum RRR. Wokalistką jest ełczanka Marta Lewonowska, która wymyśliła nazwę dla zespołu. Do pierwszego składu wchodzą również: Tomasz Tolsdorf, tymczasowy menago, Tomasz Pilitowski stojący po stronie tworzenia najradośniejszego reggae na świecie, Grzegorz Lipowski, który na próbach nie może zrozumieć, że jego bas jest za głośny, na szczęście na koncertach jest akustyk, Michał Matusiak, perkusista, który potrafi nastroić gitarę lepiej niż stroik, Dominik Michalski, jako jedyny mieszkający w akademiku. Kilka sukcesów w ogólnopolskich przeglądach i festiwalach piosenki studenckiej (Szczawno Zdrój, Leszno, Legnica, Teresin), motywuje do dalszej pracy – zapewnia Tomasz Tolsdorf.

Wszyscy członkowies Lemon Grass wybrali na studiach specjalność teatr, dzięki czemu nie stoją na koncertach jak słupy. Miło się ich słucha i miło ogląda.

Marta Lewonowska - wokal
Tomasz Tolsdorf - gitara rytmiczna
Tomasz Pilitowski - gitara solowa
Grzegorz Lipowski - gitara basowa
Dominik Michalski - skrzypce
Michał Matusiak - perkusjaAlbum można ściągnąć m.in ze strony http://www.megatotal.pl/albums/album.php?id=1983 . Polecam również zajrzeć na myspace zespołu - http://www.myspace.com/lemongrasspoland gdzie został właśnie dodany najnowszy kawałek grupy pod tytułem "Konformizm".

Brak komentarzy: