wtorek, 21 kwietnia 2009

Comeyah Demo 2009


Tak jak obiecywałem w jednym z postów, po długich przygotowaniach zespołu do podzielenia się radosną nowiną na temat nagrania debiutanckiego dema, zamieszczam wreszcie owoc ich pracy w postaci gorącego jeszcze materiału. A mowa o rewelacyjnej świdnickiej kapeli Comeyah, której dokonania śmiało można porównywać do najlepszych klasyków gatunku roots reggae - nie bez zasługi muzyków zdobywających doświadczenie w formacjach takich jak Natura, Backbeat, Stodoła, Czarna Mamba, Psychophobia, Patologia, świetnego wokalisty o barwie głosu oscylującej gdzieś między Frenchmanem a Dawidem Portaszem, a także Bhakti (ex Natura, Katharsis, Village Of Peace, Bakszysz), który zajął się remadteringiem całości.


Po początkowym, kilkumiesięcznym okresie poszukiwań odpowiednich muzyków i związanych z tym zmian personalnych, pełny skład zespołu ukształtował się w maju 2008 roku. Od tego czasu zespół, pracując w 6-osobowym składzie, przygotował repertuar, w którym znalazły się zarówno autorskie kompozycje, jak również znane i powszechnie uznane riddimy.
Muzyczna propozycja zespołu Comeyah to chwytliwe i nienachalnie melodyjne linie wokalne, oparte na solidnym fundamencie sekcji rytmicznej, której pulsację wspomaga charakterystyczny bubbling instrumentów klawiszowych oraz przestrzenna i oszczędna w formie gra gitary solowej.
Niewątpliwym atutem piosenek zespołu są trafiające w sedno teksty Damiana Skoczylasa, których tematyka często wykracza poza klasyczny zestaw pojęć i problemów, dominujących w twórczości spod znaku trzech kolorów. Innymi słowy: korzenne roots reggae z dubowym oddechem i autentycznym feelingiem, grane z pełną świadomością i z wewnętrznej potrzeby, bez oglądania się na aktualne trendy i koniunkturalne cykle, to jest właśnie Comeyah.
17 lutego 2009 roku, w ciągu jednego dnia, zespół zamienił świdnicki artpub „Analog” w zaimprowizowane studio i nagrał tam swój pierwszy materiał demo. Metodą na tzw. „setkę” zarejestrowano 7 utworów, które po mistrzowsku zrealizował Bhakti – znakomity basista i dubmaster.
Mimo krótkiego okresu istnienia ComeYah ma już na koncie kilka świetnie przyjętych koncertów, w tym suporty przed popularnymi w kraju grupami z kręgu reggae-ska, takimi jak Cała Góra Barwinków czy Dubska. Obecnie zespół skupia się na intensywnej działalności koncertowej, występując na scenach w całym kraju. ComeYah chętnie przyjmuje propozycje grania w różnych miejscach, dobrze czując się zarówno w kameralnej atmosferze małych klubów, jak również w świetle reflektorów, na dużej scenie.

Materiał ściągniecie ze str:
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/Comeyah/Comeyah+-+2009+Demo
albo ze str:
http://www.4shared.com/file/9CBtENhY/Comeyah_-_2009_Demo__wwwpolski.html

adres myspace zespołu: http://www.myspace.com/comeyah

2 komentarze:

comeyah pisze...

Najświeższe wieści z obozu ComeYah:

Pojawił się Wolny - singiel zwiastujący debiutancki album zespołu. Odsłuch póki co za pośrednictwem YouTube http://www.youtube.com/watch?v=2BO449JyheE

A już 25 lutego 2011 grupa wchodzi do studia w celu nagrania tracków na swoją pierwszą oficjalną płytę długogrającą ;)

Pozdrowienia dla wszystkich ludzi dobrej woli!

Ricky

fari pisze...

Dzięki Ricky za dobre wieści.Czekam z niecierpliwością na owoce pracy w studio i wszystkiego dobrego życzę.