środa, 4 marca 2009

Splin - WOŚP 199X (audio)

W drugim dniu drugiego roku działalności bloga przedstawiam rarytas - materiał od dawna przez wielu z Nas oczekiwany, coś, czego co poniektórzy dopominali się nieskończoną ilość razy... Obiecałam sobie, że postaram się o zdobycie tego niewątpliwie unikalnego nagrania i oto jest - kruszwicki Splin w wersji audio. Niebawem, kiedy tylko dotrze do mnie pocztą, przedstawię również wersję video tego samego materiału zgrywaną ze starej taśmy magnetowidowej.

"Jeszcze nie ma miejsca na tym świecie, gdzie by człowiek śpiewał tak głośno/Gdzie istniałoby Polskie Reggae/I po oceanach niosło..." - śpiewał Splin kilkanaście lat temu. I istotnie miał rację, gdyż tylko w naszym pięknym kraju doczekaliśmy się tak świetnej twórczości jak ta wzmiankowanego tutaj zespołu. Bo przecież: "Rytm tej muzyki wprawia w trans wszystkich, małych i dużych zbirów ulicznych/Szarych i czystych jak szczere złoto - Polskie Reggae, chodzi właśnie o to..."

W celu przesłuchania tego jak innych świetnych tekstów Splin'a połączonych z równie doskonałą muzyką kliknijcie tutaj:

http://www.4shared.com/file/91418879/b309ae78/Splin__pol-kruszwica__koncert_wosp_199x__wwwpolskiereggaeblogspotcom_.html
i jeszcze raz to samo:
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/Splin


Każdego, kto wie cokolwiek o trackliście niniejszego koncertu, proszę o kontakt! Miło byłoby również, gdyby ktoś (tu puszczam oko głównie w stronę Maciasa) w przyszłości postarał się również o inne materiały - wszak jak mówi Balthasar, dobra dusza, która stoi za udostępnieniem niniejszego koncertu - "zapowiada się, że może tego być więcej, tylko ludzie muszą się przyznać, że popożyczali kiedyś kasety vhs z MDK i do dziś nie oddali - ponad 10 lat..." Tym bardziej, że prawdopodobnie każdy koncert Splinu był rejestrowany, a materiały były w dość dobrej jakości - ten koncert na przykład jest udostępniony w 192 KB/s i właściwie tylko w jednym utworze coś "nawaliło", lecz to już wina taśmy...

W tym miejscu chciałabym podziękować za całe "zamieszanie" niżej wymienionym:
- Maciasowi, który wytrwale dopominał się zamieszczenia nagrań zespołu na blogu!!!
- Balthasarowi, który owe nagranie załatwił,
- Arturowi Łuczakowi z Kruszwicy oraz reszcie osób zamieszanych w sprawę zespołu,

Tak samo jak Fari przypominam także o wspomaganiu (w miarę możliwości) naszej strony jak największą liczbą ciekawostek, nagrań, informacji... - słowem wszystkim tym, co może się przydać i przyczynić do rozwoju Polskiego Reggae! Pomagajcie - a nuż inni pomogą Wam w zdobyciu upragnionych przez Was nagrań? Przypominam, że na liście poszukiwanych przez nas nagrań jest m.in. Izajasz (wydany przez I & I).

Brak komentarzy: