poniedziałek, 5 października 2009

"Straszna Bryndza" czyli Miki Mousoleum i "Zomo na Legnickiej'

Witajcie
Ten materiał był już publikowany na blogu Polskie Reggae.Jednak na potrzeby akcji "Straszna Bryndza" pozwoliłem sobie odświeżyć ten materiał.

Oto co napisałem dnia 2009-03-03.
"Pierwszy rok bloga Polskie Reggae otworzył zespół Izrael.Ten rok działalności bloga otwiera kolejna legenda którą przy okazji serdecznie pozdrawiam.

"...Na ulicach miasta doszło do gwałtownych starć z milicją. Wśród wielu rannych znalazła się jedna ofiara śmiertelna. Grupa wrocławskich fotografów, członków NAF Dementi, zarejestrowała wydarzenia na pl. Czerwonym, gdzie milicyjna więźniarka przejechała demonstranta Jarosława Hyka. Wojciech Wójcik, sfilmował ten dramatyczny moment. ..."czytamy na stronie http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6278
Natomiast na nie działającej już stronie http://www.miki.pop.e-wro.pl/strona/aktualnosci.html można było przeczytać "31.08.82 - Zamieszki na ulicach Wrocławia w drugą rocznicę podpisania "Porozumień Sierpniowych". Wydarzenia te, stają się inspiracją do utworu "Zomo na Legnickiej".
Panie i panowie oto Miki Mousoleum

video
Material do pobrania tu http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/Miki+Mousoleum
Muszę jeszcze dodać że materiał filmowy publikuję bez zgody ale i bez sprzeciwu NAF Dementi.Na podjęte przeze mnie próby skontaktowania się , Dementi nie odpowiedziało.

Brak komentarzy: