wtorek, 10 marca 2009

G'rassta - Live in Ciechanów 17.10.1992.

http://www.4shared.com/file/95192913/ff0b94d2/Grassta_-_Live_in_Ciechanw_17101992__polskiereggaeblogspotcom_.html
I jezcze raz to samo:
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/G'rassta
Dzięki wam Kraskafari i Czita za materiał i info ! ! !

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Dostałem od przyjaciela, dostałem krzaczek ziela, oooogień płonie...
Wielkie dzięki za ten materiał, którego całe wieki nie słyszałem. Jak będziecie jechać do Doneiche to koniecznie namówcie go na przekazanie nagrań Pawła Sitarza - najstarszego z G'Rassty. Absolutnie fantastyczne kawałki. Do tego taki koncert kolęd G,Rassty - jak wypuściłem te nagrania z ręki, tak do dziś do mnie nie wróciły, a stęskniłem się za nimi.
NeoGobbo

fari pisze...

Witaj
Dodam jeszcze że jak wszystko pójdzie dobrze to następny na blogu Polskie Reggae będzie koncert z 1994 roku.Ale to niebawem.

jahlive pisze...

"Świadomość siedem" G'rassty znam od dość dawna. Jednak ten materiał mnie po prostu... UJĄŁ!!! Świetne nawiązania do "klasyków gatunku" (takich jak Izrael, Orkiestra na zdrowie, Orkiestra Razem, Stage of Unity, a nawet R.A.P. - chodzi o taki zawadiacki, R.A.P.opodobny sposób śpiewu w "Podaj mi rękę"), nieco "neokatechumenalnie" (chociaż tu może tylko takie moje prywatne wrażenie...) ;)) Po prostu klimatycznie! "Afryka" - rasowy utwór, którego sam Marlej by się nawet nie powstydził!

Wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych w granie (oraz nagrywanie) tego wspaniałego koncertu! Już się nie mogę doczekać mojej podróży do Doneiche, sam mi mówił, że G'rassty po prostu na pęczki ma - wszak sam w niej grał... :)))

Anonimowy pisze...

Tak, G'rassta nie jedno miała imię. Na Toshkach, których fragment podrzuciłem Fariemu grają jeszcze inaczej. Inaczej też brzmieli na "Świadomości 7", inaczej pźniej gdy grali z Anią Patynek...
Wrzuciłem sobie ten koncert z Ciechanowa wracając z pracy do samochodu i zaraz wszystko wróciło. Jak sie dobrze wsłuchać, to Paweł w pewnym miejscu śpiewa "Wcieniuś, a nocy jest". Chodzi o fragment z Izraela (to też "cytat z klasyków") "Cień w nocy jest" tylko że Paweł nie mógł tego na płycie Izraela zrozumieć, dopiero mu z Dominikiem i Czitą wytłumaczyliśmy. A że tamtego dnia trochę wspólnie pomuzykowaliśmy i nawet to nagraliśmy, to sesję nazwaliśmy właśnie "Wcieniuś..." Moja kaseta chyba przepadła (ma rację BEZ JAHZGH, żeby nie pożyczać kaset), ale może Doneiche coś ma?
NeoGobbo

fari pisze...

NeoGobbo
Napisałeś"Moja kaseta chyba przepadła (ma rację BEZ JAHZGH, żeby nie pożyczać kaset),".
Widzisz,tu się z Tobą nie zgodzę.Pożyczamy komuś kto może i nie odda ale pożyczamy również tym co tworzą np.tę stronę bloga.A wtedy wielu na tym korzysta.Nieprawdaż?

jahlive pisze...

Ojjj, coś mi mówi, że będę miała podczas wizyty u Doneiche całą masę tematów do poruszenia :))) Wspaniale! A z tym całym "wcieniusiem" - jeeej, oplułam monitor :))) Ja natomiast nigdy, ale to przenigdy nie mogłam zrozumieć, co śpiewa Izrael w "Płonie Babilon" (w oryginale jest: "na wietrze łopocą sztandary"). A co myślałam, że jest zamiast tego "łopocą"? Nawet już nie pamiętam... :))) (ach, źle ze mną, tak niewielki staż w reggae i już amnezja). Ale z tym przekręcaniem słów to chyba normalne - tu jest nawet cały, złożony z 222 wypowiedzi wątek na ten temat :)))) - http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=384&w=17553315&a=17665313 Ja się kiedyś obśmiałam jak norka! Czytałam też o pewnej kolędzie ("Gloria") przekręcanej przez kogoś w refrenie: "i w esencji stereo..." (chodzi oczywiście o "in excelsis Deo"). O "Nacudji Naszej" na Wielkanoc (niebawem będzie na tapecie!) w słynnej pieśni o Jonaszu już nawet nie wspominam :)))

Anonimowy pisze...

Jakoś tak nie daje mi spokoju, czy rzeczywiście ma być "cień w nocy jest"? A może dzień? Albo cierń? Z przekręcaniem tekstów to był kiedyś taki kawałek - ale nie reggae - z refrenem "Hulali po polu i pili kakao" a ja przez kilka lat nie mogłem tego załapać i dla mnie to była taka zbitka sylabowa: hulalipopolu ipilikakao

I jeszcze jedna rzecz, ale już w temacie G'rassty i cytatów muzycznych. Na tym wspomnianym wyżej koncercie kolęd chłopaki zagrali m.in. "Wśród nocnej ciszy" Tam chyba w trzeciej albo czwartej zwrotce są słowa "I my czekamy, na Ciebie, Pana..." i mniej więcej w tym momencie kawałek przeistaczał się w Izraelowe "Przyjdzie, przyjdzie, jeszcze raz, Chrystus Narodów" a później jeszcze solo gitarowe z "Centrali" Brygady Kryzys (czekamy, czekamy...). Mówię wam - cudny kawałek.
NeoGobbo

jahlive pisze...

Hehehe, już sobie wyobrażam minę Doneiche, kiedy w zbliżające się, zapewne upalne lato, palnę Mu o tych kolędach :)))) Ale zapewne zrozumie, jeśli ma, bądź jeśli słyszał... A co "hulali po polu i pili kakao"... cóż, sławny song Majki Jeżowskiej pojawi się niebawem na długo oczekiwanej składance Yasmana (jak najzupełniej reggaeowej!) - i też słuchając promocyjnych sampli nie mogłam zakumać, o co chodzi w tym fragmencie o kakao (dowiedziałam się, kiedy znalazłam gdzieś tekst)... Ech, Neogobbo, Ty chyba jakąś moją bratnią duszą jesteś :)

Gobbo (Ra z Tafarii) pisze...

MAM, MAM, MAM !!! te kolędy. Jeśli nie ma ich Doneiche, to chętnie udostępnię. To jest koncert z klubu PLUS (albo PULS) w Rzeszowie z 1994 roku. Właśnie wczoraj ta kaseta do mnie wróciła. Plus kilka innych. Jahlive - jak się będziesz wybierać latem do Doneiche, to zapraszam jakieś pół godzinki (samochodem) dalej na południe.