sobota, 28 lutego 2009

CKWW

Zamieszczam jedyne dostępne (zaakceptowane oficjalnie przez Zespół) nagrania bandu CKWW z Tarnobrzegu. Kapela w udany sposób łączy (ponieważ nadal istnieje) reggae z muzyką hasydzką - jak dla mnie klimat nie do podrobienia; do tej pory nie powstał zresztą żaden inny skład, który grałby w podobnej stylistyce. In plus wyróżniają się także bardzo oryginalne teksty, niejednokrotnie bazowane na poezji Sławka Gołaszewskiego (w archiwum udostępnianym przeze mnie można znaleźć rewelacyjny kawałek "3 światy", który zasługuje moim zdaniem na szczególną uwagę.

Info z myspace zespołu:
zespól ckww(cenny klejnot wolnej woli)powstał w 1990 roku w tarnobrzegu.sklad tworzyli dawid pilecki -gitara,remigiusz olejarz-perkusja,wojciech sarkowicz-bass,piotr majka-instrumenty perkusyjne,mariusz woźniak -instrumenty klawiszowe oraz dariusz litwinczuk-wokal,flet.(lider i założyciel zespolu).Podczas kilkunastoletniej dzialalnosci zespolu wspolpracowli rowniez andrzej(myszka)mankowski(instr.perkusyjne,gitara),tomasz butrym(instr.klawiszowe),marian zych i jan rozak(realizatorzy nagran).w tym czasie zespol zagral na wiekszosci festiwali reggae w polsce.m.in.Reggae na Wartą,Marleyki w Warszawskiej Stodole,Hungry Africa w Toruniu czy Reggae Message w klubie OKO w Warszawie.Dzieki Slawkowi Golaszewskiemu zespol byl prezentowany na antenie programu 3 w kultowej audycji Reggea Pieśń Wędrowców. W następnych latach zmienil sie sklad wraz z miejscem zamieszkania dwoch czlonkow zespolu,od tej pory sklad tworzyli niezmiennie dawid pilecki(bass) i dariusz litwinczuk(gitara i wokal) do ktorych dołączył robert(mały)kasprzycki-perkusja,wspólpracowali również smok instrumenty- perkusyjne, fisti-gitara,Ibrahim-wokal,Tomek Nowak-trąbka i klaudiusz-puzon.w tym okresie grupa oprócz koncertów w krakowskich klubach i rozgłosni radiowej RMF,zagrała koncertyna festiwalach w Bielawie(regałowisko) , Pradze(ire beach festival),Niemczech i Holandii(święto królowej).zespól utrzymuje nurt roots rock reggae z elemantami muzyki hasydzkiej.obecnie ckww tworzą dariuszlitwinczuk-wokal,gitara dawid pilecki-bass oraz maciej szczodrowski-perkusja z którymi wspólpracują tomasz głuc-electronics instrument oraz kuba lewandowski -gitara.trwają przygotowania do realizacji koncertów z okazji 20 lecia istnienia zespołu.Ważniejsze koncerty 28.08.1999 Regałowisko - Reggae Dub - Bielawa 25.08.2000 Irie Beach 2000 Open-Air Summer Festival - Praga "TRIBUTE TO PETER TOSH" Rzeszów "AFRICA IS HUNGRY" Toruń "REGGAE NAD WARTĄ" Gorzów Wielkopolski "MESSAGES" Warszawa OKO

Nagrania z myspace zespołu:
http://odsiebie.com/pokaz/1693932---5e15.html
i jeszcze raz to samo:
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/CKWW

Adres myspace to http://www.myspace.com/ckwwband

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Szkoda, że nie ma więcej nagrań tej kapeli. Mieli kilka etapów, jeśli chodzi o styl, w każdym grali super, duży talent muzyczny. A może nagrania Izaaka ktoś ma?

fari pisze...

Witaj
Powiem tak.Nie są to jedyne nagrania jakie posiadam tego zespołu.Jeśli zespół wyrazi zgodę to za jakiś czas coś "nowego" się tu pojawi.I jeszcze coś.Jestem pewien że nie tylko ja posiadam nagrania tego zespołu i tu szczery mój uśmiech w stronę wszystkich "chomików". Podzielcie się swoimi zbiorami.

Anonimowy pisze...

Pojawi się może jeszcze coś tej kapeli.

Anonimowy pisze...

Pytajnik zjadło :)

fari pisze...

Mam nadzieję że tak,coś z nagrań mam chyba jeszcze,no i liczę również na Wasze wsparcie w formie nagrań...

Anonimowy pisze...

Nie ma więcej? .... Szkoda, to była bardzo fajna kapelka

fari pisze...

Nagrania jakie posiadam wejdą na bloga ale szkoda wielka że Wy mający nagrania tej kapeli ich nie udostępniacie....

Anonimowy pisze...

Kiedy można się spodziewać czegoś więcej?

Anonimowy pisze...

nie będzie czegoś więcej z CKWW?

fari pisze...

Prawdę mówiąc nie potrafię odpowiedzieć na te pytania.Na dzień dzisiejszy nie planuję niczego.

Anonimowy pisze...

Szkoda, nigdzie nie można ich znaleźć. Było też tak od razu napisać. Dzięki. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

tylko 4 kawałki mogę znaleźć nic więcej a piszecie że jest więcej kawałków, jak można je zdobyć, kapela super pamiętam koncerty z Sandomierza, niech Moc będzie z Wami i czekam na dalsze kawałki

fari pisze...

Witam.Niestety na dzień dzisiejszy żadnych "nowości" na bloga nie planuję wstawiać.Pozdrawiam.