poniedziałek, 26 stycznia 2009

Bethel - Cztery piosenki


Witajcie.
Oto kolejny zespół,jaki mam przyjemność Wam zaprezentować na blogu Polskie Reggae.Młoda krew,ciekawe aranże,świetna "linia melodyczna"... . Jak dla mnie to jest dobre!!!(tym bardziej że nagrania te to demo)

A teraz o samym zespole.

Trzeci rok wspólnego grania, niemal 50 koncertów w różnych miejscach kraju, ciągłe eksperymenty ze składem i instrumentarium i stałe poszukiwanie własnego stylu.
Stylu, którego podstawą jest muzyka reggae, od kawałków rootsowych aż po szybkie ska.

Bazą dla zespołu jest Wrocław, gdzie większość muzyków studiuje lub mieszka. Pierwsze występy związane są właśnie z tym miastem, a następnie z regionem dolnośląskim. Potem przyszedł czas na pierwszy koncert poza województwem, poza Polską, pierwszą dużą imprezę i supportowanie reggae`owych znakomitości, a w końcu występy jako gwiazda wieczoru.

W pierwszych nagraniach zespołu można usłyszeć flet, wiolonczelę i skrzypce – udane próby połączenia reggae z instrumentami klasycznymi. Taki zestaw nie przetrwał jednak próby czasu i teraz charakterystycznymi wyznacznikami stylu Bethel są dźwięki trąbki oraz rozbudowana sekcja bębniarzy, grających na congach, djembe, darbuce i innych perkusjonaliach.

Siedmioosobowy obecnie skład najlepiej czuje się w występach na żywo i wciąż czeka na wydanie własnej płyty, choć kilkanaście własnych kompozycji z pewnością dostarczyłoby na nią materiału.

Zespół tworzą: Wlazi (wokal, gitara), Grigor (gitara), Magda (gitara basowa), Bercik (perkusja), endrju (trąbka), Drabu (conga, bongosy), Sydney (djembe, darbuka).

Zapraszam do odwiedzenia stron zespołu:

MySpace: http://www.myspace.com/bandbethel

Strona internetowa: http://www.bethel.art.pl/
Dzięki Grześ za wszystko ! ! !

Materiał do pobrania jest tu:
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/Bethel
albo tu:
http://www.4shared.com/file/82112527/e32c8fbd/Bethel_-_Cztery_piosenki__polskiereggaeblogspotcom_.html
lub na stronach internetowych zespołu.
Zapraszam serdecznie.

1 komentarz:

jahlive pisze...

Genialny materiał, gratulacje dla Zespołu. Muzycznie przypomina mi trochę CKWW, a wokalnie Maleo. Bardzo fajne instrumenty, rzadko używane w reggae. Tak trzymać!