wtorek, 18 listopada 2008

ApeironApeiron
Istniejąca 3 lata formacja z Braniewa grająca roots reggae z elementami ska. Została założona jesienią 1998 roku przez Łukasza Madziewicza na skutek rozpadu wcześniejszych formacji, w których grał oraz zainspirowania się jamajskimi brzmieniami.
Przez cztery lata działalności przez zespół przewinęło się wielu muzyków. Podstawowy skład tworzyli: Kuba Bornus (bas), Artur Woschowski (perk.) i Łukasz Madziewicz (git). Następnie doszli Sylwester Bronacki (instr. klaw.) oraz Marcin „Mumin" Ujazdowski (wok) Zespół powiększył się też w międzyczasie o brzmienie akordeonu, obsługiwanego przez Krecika oraz chórki, w których udzielała się Kwiatowa (również drumla). Ta dwójka odeszła ze składu po kilku koncertach, zaś dotychczasowego basistę zmienił Nochalek, na drugiej gitarze pojawił się Błażej Dziąg, a na kongach grał Melon. Przez pewien czas w kapeli śpiewała Iwona, którą zmieniła w pełnieniu tej roli Marta natomiast Mumina zastąpił Cienias, za perkusję wszedł natomiast Maciek Opałka. To był ostatni skład Apeironu.
Formacja swój pierwszy koncert zagrała w Domu Pomocy Społecznej w Branie?wie. Na serię koncertów we własnym mieście oraz regionie składały się m.in. występy na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Darłowie, czy Juwenaliach w Słupsku. Zespół zagrał wiele koncertów obok zaprzyjaźnionej Plebanii, jak również takich grup jak Paprika Korps, Rebelion i Etna. Występował też wraz z zespołami punkowymi.
W 2001 roku zespół zakończył działalność, pozostawiając po sobie kasetę demo (Jaskinia, 2000). Obecnie Łukasz Madziewicz udziela się jako selektor w olsztyńskim Sculpture Sound System.
Info pochodzi z Encyklopedii polskiego Reggae i Ska.
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/Apeiron/Apeiron
i jeszcze raz to samo:
http://www.4shared.com/file/153222054/5d8daa16/Apeiron_-_Apeiron__wwwpolskiereggaeblogspotcom__.html
I jeszcze coś na temat samego nagrania.Nie mamy pewności czy jest to demo z roku 2000.Brakuje utworu pierwszego i nazw poszczególnych piosenek.Jeśli coś wiecie i macie brakujący utwór to piszcie,podsyłajcie...

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Zespół z Braniewa. Powstał pod koniec lat 90.

Anonimowy pisze...

to są stare nagrania zespołu, później powstały nowe, z innym składem, wtedy Kwiatowa już nie śpiewała w chórkach.
Pozdrawiam