piątek, 5 marca 2010

Wanted - Wanted


Witajcie
Dziś pozwolę sobie odświeżyć ten temat który na blogu Polskie Reggae premierę miał 22 marca 2008 roku.Nagranie się nie zmieniło dla tego ci co już je pobrali z tej strony,robić tego nie muszą.Jedyne co jest powodem odświeżania tematu to nowy tekst o zespole do którego przeczytania zapraszam.Wanted Zespół działający na początku lat 90 w Świdniku.Sławomir Gołaszewski tak pisał o zespole."Gdyby istniał rzeczywisty ranking dla muzyki reggae,zespół Wanted na pewno mógłby doń wpisać większość nagrań ze swojej autorskiej kasety.Jest to tak inne od tego,do czego przyzwyczaiła nas poprzednia generacja naszych twórców reggae,a zarazem klasyczne w swej formie."Pod koniec 1992r wokalistka Jaya wyjechała do Francji,a zespół rozpadł się. Dyskografia: Wanted(Fala,1992)


"WANTED grupa z Lublina.
...Z tekstu z oficjalnej kasety wydanej w 1992 roku przez firmę Fala: „… Zespół „Wanted” istnieje 5 lat. Gra prawdziwe roots reggae bez narkotyków i dorabiania sztucznych idei…”

Zespół Wanted powstał prawdopodobnie w 1988 r. a zakończył działalność w 1992 r. po wyjeździe wokalistki Jahya-i do Francji. Trzon zespołu tworzyła „Jahya” czyli J. Pielak (voc), „Mat” M. Albiński (git.) oraz „Menago” S. Kłysz (keyb.) sekcja rytmiczna oraz dęta zmieniała się dość często. Zespół działał na terenie Lublina i tam koncertował. Próby odbywały się w mieszkaniu prywatnym gitarzysty Mata. Szczytowy okres działalności przypada na lata 91/92. Wtedy to, oprócz normalnej działalności koncertowej zespól nagrał najpierw w lutym 1992 w nie istniejącym już klubie i studiu nagrań „Orbita” część materiału na kasetę. Oprócz J. Pielak (voc), Mat M. Albiński (git.) oraz S. Kłysz (keyb.) w nagraniu uczestniczyli: „Pinokio” P. Janusz (perc.), K. Kawecki (git.b.) oraz sekcja dęta - P. Maciąg i „Puzon” Rafał. Druga część materiału została nagrana w studiu „Fala” w dn. 26-27 lipca 1992 z udziałem J. Radziejewskiego (git.b.), Smoka (perc.) J. Wojcika, K. Grabowskiego (keyb.), M. Kuzioły i Jerrego (bębny i przeszkadzajki). Obie części materiału po połączeniu i zreamsterowaniu wydano na kasecie „Wanated – Wanted” (Fala nr 118) w roku 1992.

Zawartość „Wanated – Wanted” (Fala nr 118)
· 01 Hienas Jackals
· 02 Shauri Ya Murungu
· 03 Yambu
· 04 Molo
· 05 I And I Ya Man
· 06 Mighty
· 07 Come On Baas
· 08 Dont Take Ubaya
· 09 Brother
..."
A tu macie nagrania do których pobierania i sluchania zapraszam.
http://chomikuj.pl/Polskie_Reggae/Wanted/Wanted
i jeszcze raz to samo:
http://www.4shared.com/rar/5LCgwm71/Wanted_-_1992_-_Wanted__wwwpol.html

11 komentarzy:

madzia pisze...

hej,miałam kiedyś ta płytkę przegraną na kasetę,przywołuje zajebiste wspomnienia.polowałam na to od dawna...także wielkie dzięki,jestem w szoku ze to zapodałeś!!:)

fari pisze...

Witaj
Chciałbym aby ten blog był tym czego każdy z nas szuka.Wydaje się że te chwile spędzone przy dźwiękach minęły bezpowrotnie ale czy na pewno? Chyba nie.

jahlive pisze...

Fari, wiesz co Ci powiem?! Jesteś po prostu G A N G S T A!!! Chłopcy ze świdnickiego Comeyah (czyli miasta Wanted) od lat bezskutecznie szukają info na temat tego zespołu i tej niewiasty, a tu proszę - jakąż Ty żyłkę dedektywistyczną posiadasz!!!

Jedyny mankament to to, jak ona się naprawdę nazywała - joanna Pielak czy Joanna Nies-pielak? Jeden z muzyków Czarnej Mamby z Lublina (nie pomnę w tej chwili, na czym gra) twierdzi, że ma koncertówkę Jah-yi z Wanted, bodajże z Reggae nad Wartą - może kiedyś nam ją przegra?!

Od siebie dodam, że w swych zbiorach (od Czity) bankowo posiadasz jedne nagranie (ale za to jakie!) zespołu Little Lion (wcześniejsze wcielenie Wanted), które omyłkowo opisałeś jako "Rekonstrukcja". Ciekawe, czy doczeka się ono publikacji na blogu... Polecam uwadze - świetne jest!

Anonimowy pisze...

Autorem historii Wanted jestem ja czyli Pinokio (perc), grałem w Wanted na przelomie 91/92. historyja wczesniejszych dokonan zespołu nie jest mi dokladnie znana wiec sami rozumiecie. Co do nazwiska Jahya-i to zostało zaczerpniete z okladki kasety, tez mialem wrazenie ze raczej nazywala sie Nieśpielak. pzdr. p. (fari szacun)

jahlive pisze...

Pozdrawiam Cię Pinokio serdecznie, stworzyliście razem najlepszą muzykę w historii całego polskiego reggae ever. A tak w ogóle, to już się z Jahyą nie kontaktujesz? Nie wiesz, czy jest jakiś kontakt do niej? No i czy nie zachowało Ci się przypadkiem jakieś koncerciwo na taśmie, ew. niepublikowane nagrania... :)

Anonimowy pisze...

Czesc. Jakby nie patrzec i nie przecierac oczu to juz 20 lat i wszycy sie jakos poukaladali w zyciu. Aska sie nie odzywa a chlopakow to raz na 5 lat widze na miescie. Jak jakiegos spotkam to poprosze zeby cos dopisali. Co do niepublikowanych nagran to mam tylko takiego blusika z sesji w Orbicie - moze wrzuce na chomika. Wtedy podstawa byla tasma magnetofonowa i magnetofon grundig wiec sory za jakosc. Pinokio.

jahlive pisze...

Wrzuć kochany koniecznie, a na rękach Cię poniesiemy!!! Jakość ABSOLUTNIE nie gra roli. Czekamy na chomikowego linka :)

Anonimowy pisze...

wrzucony:
http://chomikuj.pl/pit_69

Pinokio

jahlive pisze...

Powiem Ci, że strasznie przesadziłeś z tą "złą" jakością. Przecież to świetnie brzmi :))) Miło Was usłyszeć w jakimś innym "wcieleniu"! Miejmy nadzieję, że i dalsze ciekawostki się kiedyś odnajdą - być może za sprawą innych, którzy tu kiedyś zajrzą, napiszą...

Anonimowy pisze...

Mr. Moon - bliskie skojarzenia z Faith no more.

Anonimowy pisze...

Macie jakieś nowe informacje odnośnie Asi? Z tego co wiem, to jej brat mieszka w Świdniku?